Az idézett forrás szerint április 10-én több, Németországból érkező személy szeretett volna Románia területére lépni a borsi határátkelőnél, ám mindenképp el akarták kerülni, hogy intézményes karanténközpontba szállítsák őket. Az egyik határőr a „segítség” fejében 200 eurót kért és kapott négy utazótól, így a DNA kenőpénz elfogadása, hamis nyilatkozat és a betegségek leküzdésének meghiúsítása miatt büntetőjogi eljárást kezdeményezett az egyenruhás ellen.
Hasonlóképp járt el társa is, aki annak érdekében, hogy felmentsen az intézményes karantéba kerülés intézkedése alól három hazatérőt, a rendszerben úgy tüntette fel őket, mint teherautósofőrök, holott egyikük még autóvezetői engedéllyel sem rendelkezett. A határőr ellen visszaélés, számítógépes csalás, hamis nyilatkozat és a betegségek leküzdésének meghiúsítása miatt büntetőjogi eljárást kezdeményezett a korrupcióellenes ügyészség.
A közegészségügyi kockázatok kiküszöbölése érdekében mind a hét embert intézményes karanténba helyezték, ahol április 25-ig maradtak. A karanténban töltött időszak végén végzett vizsgálatok során egyik személy sem bizonyult fertőzöttnek az új típusú koronavírussal. A hét ember ellen megvesztegetés miatt indítottak vizsgálatot. A határőröket kedden kihallgatták, az illetékes ügyész pedig elrendelte 24 órás őrizetbe vételüket, illetve kezdeményezte ellenük az előzetes letartóztatást is.
A szilágysomlyói ügyészség csütörtökön közölte, hogy büntetőjogi eljárást indítottak hét Szilágy megyei lakost, akik a borsi határátkelésnél hamisan nyilatkoztak annak érdekében, hogy elkerüljék az intézményes karanténba kerülést. A hét személy a kitöltendő formanyomtatványban kiindulási országként Olaszország helyett Hollandiát tüntette fel, ezzel lakhelyi elkülönítésre váltva az intézményes karantént – derül ki az idézett forrásból. Az ügyben megvádolt személyeket a szilágysomlyói bíróság fogja felelősségre vonni.